Brdské stromsázení bude moderovat „brdský dobrodruh“ Lukáš Langmajer

Přímo na hranici lesů středních Brd našel domov, do unikátní přírodní oblasti, kterou spravují Vojenské lesy a statky, pořádá pro zájemce i výpravy. Herec Lukáš Langmajer bude z hlavního pódia moderovat druhý ročník Brdského stromsázení, které se odehraje tuto sobotu na Velcí u Jinců.

„Tu touhu jsem měl vždycky, ale nikdo se mnou nikdy nikam nechodil, ani děda, ani táta. Možná, že mě k tomu přivedla společnost kluků a holek, s nimiž jsem se stýkal. Rádi jsme chodili pěšky, nebyli jsme čundráci, spíš kavárensko-hospodští povaleči krajinou. Ale nejvíc mě těšilo být sám a toulat se sám, doteď to rád dělám,“ popsal herec Lukáš Langmajer svou vášeň, která jej přivedla i na Příbramsko, kde si na samé hranici brdských hvozdů postavil dům, v němž s rodinou žije.
Hvězda filmu Bobule a seriálu Slunečná bude tuto sobotu provázet dobrovolníky, kteří přijedou na Velci proměnit lokalitu zaniklé brdské obce na Jinecku v ovocný sad, z pódia společně s tiskovým mluvčím VLS Janem Sotonou.
Do brdské divočiny, kterou má za humny, vyráží herec, jenž je mladším bratrem další herecké hvězdy Jiřího Langmajera, v poslední době nejen s rodinou, nově zde organizuje pro zájemce dobrodružné výpravy, které i sám vede.
„Založil jsem něco, čemu se dá s nadhledem říkat CK Langoš. Vyrážíme maximálně v deseti lidech, abychom si měli co říct a já nemusel mít nad hlavou deštník nebo na batohu vlajku. Spojení s Vojenskými lesy a statky mi dovoluje nabídnout lidem to, k čemu by se asi nedostali, a ukázat jim místa, kam by se zřejmě nikdy nepodívali. A taky jim ukazuju svoje intimnější já, ne to, které mají možnost vidět v divadle nebo televizi. Nejde o žádné kurzy přežití v divoké přírodě, my spolu jsme teď a tady v kráse krajiny. Lidi jdou a nechávají plynout své myšlenky, takže většinou si tou cestou a námahou, kterou vynaloží, protože ujdou třeba pětadvacet kilometrů, v sobě leccos srovnají, dojdou k nějakému rozhodnutí. To je mnohem těžší než kurz přežití. Dorazí do hájenky, kde na ně čeká jídlo. A večer je na nich, jestli si chtějí povídat a být spolu. Nechávám to plynout. Nechci být bavičem, jen zprostředkovatelem,“ popisuje herec výpravy, které organizuje přes svou webovou stránku https://slukasem.cz.
Vedle toho herec vede také dětské výpravy. „Moje kamarádka má firmu Pro malé dobrodruhy a já jsem zorganizoval i několik výletů pro ni, tedy pro děti. Teď organizujeme výlet pro děti i rodiče, protože jsme chtěli, aby rodiče děti jenom neodložili, ale prožili to s nimi. Takže dítě si vybere jednoho rodiče, s nímž bude chtít sdílet to, co má přes víkend zažít,“ doplňuje.
Pozvánku na Brdské stromsázení s moderátory akce si můžete pustit zde: