Stromsázení přilákalo opět mimořádný zájem veřejnosti i médií

Druhý ročník brdského stromsázení prokázal, že se Vojenské lesy touto akcí trefily do veřejné i mediální poptávky. Vysadit strom přišlo šest tisíc dobrovolníků, mezi nimi celá řada známých osobností a přípravy i samotný průběh provázel mimořádný zájem medií. Od srpna se akce objevila ve vysílání České televize, včetně přímých vstupů přímo z Velcí, v televizi NOVA, na stránkách celorepublikových deníků a regionálních médií, ale také na desítkách webových zpravodajských a lifestylových portálech. Značný byl také zájem tištěných i internetových médií zabývajících se problematikou armády a resortních státních podniků i oborem lesnictví.

Od 14. srpna, kdy Vojenské lesy a statky spustily kampaň k druhému ročníku Brdského stromsázení, vydaly sdělovací prostředky o této události více než sto dvacet článků, televizních a rozhlasových reportáží.
V posledních desítkách hodin před startem se informace o akci objevily hned ve třech televizních studiích - v pořadu ČT1 Sama Doma, ve Snídani na TV Nova a dokonce ještě v sobotním ranním studiu s tipy pro rodiny na aktuální víkend kanálu ČT Déčko. Česká televize z brdského dne na Velcí zorganizovala přímý vstup do vysílání, reportáž o akci se dokonce objevila v hlavní zpravodajské relaci Události.
O Brdském stromsázení referovaly prakticky všechny celostátní deníky a zpravodajské servery. Kromě adaptace lesů na klimatické změny se stala hlavním příběhem druhého ročníku alej, kterou zde na památku padlým kamarádům a kolegům, vysadili váleční veteráni.
V předvečer akce, pořádané VLS ve spolupráci s dalšími státními podniky z resortu obrany, byl dobrovolnický happening na Velcí nejsledovanější středočeskou událostí pro rodiny s dětmi na největším českém volnočasovém portálu Kudy z nudy. Celorepublikově se Brdské stromsázení pohybovalo v bohaté nabídce prvního poprázdninového víkendu na pátém místě čtenosti.
Brdské stromsázení si nenechala opět ujít řada známých osobností. Ovocný strom do Brd přijeli vysadit herci Lukáš Langmajer a Kryštof Hádek, režisér a scénárista Václav Marhoul, ale také hokejová legenda Dominik Hašek nebo bývalý šéf armády Jiří Šedivý. Resort obrany na akci reprezentovali 1. náměstek ministryně František Šulc a zástupce náčelníka generálního štábu generálporučík Miroslav Hlaváč.