VLS vylovily Dolejší Padrťský rybník, ryby z čisté brdské přírody budou k dostání v Mirošově

Hořovická "fišparta" VLS dnes vylovila Dolejší Padrťský rybník v srdci chráněné krajinné oblasti Brdy. Vodní dílo, napájené přítoky, které na své cestě nepotkaly civilizaci ani intenzivně obdělávanou zemědělskou půdu, vydalo na 10 tun ryb. Výlov rybníku, který patří k ikonickým místům unikátní přírodní lokality, si přišlo prohlédnout na tisíc návštěvníků

Dvojice Padrťských rybníků na náhorní planině v srdci Brdech loví střídavě jednou za dva roky, protože ryby v čistých, ale chladných vodách středočeského pohoří dorůstají pomaleji. Na vodních dílech navíc kvůli ochraně přírody probíhá chov bez nasazení obvyklých intenzivních chovných metod – tj. bez přikrmování i chemizace vody. Opatření, jehož hlavním důvodem je především ochrana vzácné populace raka kamenáče na tocích pod vodními díly, má však pozitivní dopad také na kvalitu ryb. Ryby z Padrťských rybníků jsou díky tomu ceněné pro své chutné a zdravé maso.

Čerstvé ryby z výlovu v srdci Brd budou k dostání pro veřejnost na podnikových sádkách v Mirošově na Rokycansku každý pátek od 13.00 do 16.00 hodin. V posledním předvánočním týdnu pak budou prodávat rybáři z Padrtí kapry na štědrovečerní stůl a další ryby denně od úterý 19. 12. do pátku 22. od 8.00 do 16.30 hod. V sobotu před Štědrým dnem pak od 8.00 do 15.00 hodin.

Více informací a fotografií z výlovu zveřejníme zítra na našem webu a sociálních sítích.