Obchod s dřevem

Vojenské lesy a statky ČR, s. p. patří k největším českým producentům. Ročně dodá na trhy cca 900 tis. m3 surového dříví. Obchodní činnost společnosti se řídí transparentními obchodními pravidly.

Podle nové obchodní strategie z roku 2015 dodává společnost přibližně polovinu své produkce prostřednictvím volných trhů. Dříví VLS je tak obchodováno přes prezenční a elektronické aukce. V nich je dříví prodáváno na lokalitě odvozní místo, a to jak díky střednědobým (ročním a kvartálním) kontraktům, tak prodejem již vyrobených konkrétních sortimentů. Dalším odbytovým kanálem je prodej přes komoditní burzy a stálou část sortimentu prodáváme také prostřednictvím aukcí „na stojato“.

Nabídku sortimentu VLS naleznou odběratelé tradičně na portálu www.aukcedreva.com a nově také především na elektronickém aukčním portálu partnerské státní lesnické společnosti Lesy České republiky VARS https://lesycr.cz/o-nas/elektronicke-aukce-drivi/. Zde tak zájemci naleznou konsolidovanou akční nabídku státních lesnických firem.

Další část dodávek realizujeme prostřednictvím obchodního oddělení ředitelství státního podniku v Praze směrem k velkým odběratelům a zpracovatelům, se kterými jsou uzavřeny rámcové smlouvy.

Vedle surového dříví nabízíme širokou škálu sortimentů vyrobených na přání zákazníka. Garantujeme rovnoměrnost a plynulost dodávek ve smluvním období a kvalitu vyrobených sortimentů.

Část surového dříví je dodávána také regionálním odběratelům.

Všechny lesní hospodářské celky jednotlivých divizí jsou držiteli certifikátů „PEFC“ a „CoC“, které zaručují systém ověřování spotřebitelského řetězce dřeva.

Prodej dříví na otop maloodběratelům

VLS nabízejí od března 2019 široké veřejnosti možnost odběru vyrobeného jehličnatého dříví na otop. Dříví je certifikováno mezinárodně uznávaným systémem PEFC a je nabízeno v lokalitách, které mají VLS ve své správě.

Dříví je vyráběno v 2-metrových délkách. Místy odběru jsou konkrétní manipulační plochy v lokalitách, kde VLS hospodaří, tzv. odvozní místa nebo manipulační sklady. Odvoz dříví si zájemce zajišťuje vlastními silami, v závislosti na místě určení a množství odebraného dříví je státní podnik schopen v některých případech zajistit i dopravu.

Více informací o prodeji dříví na otop maloodběratelům naleznete ZDE.

Kontakt:
Ing. Jiří Horák
tel.: +420 731 591 692
e-mail: jiri.horak@vls.cz

Možnosti nákupu dříví