Les a rodina: On-line výtvarná soutěž VLS pro děti

VLS spouštějí v reakci na aktuální situaci výtvarnou soutěž pro děti na téma Les a rodina. Výherci se mohou těšit na zajímavé ceny – od výletu za jelení říjí, přes tablety a fotoaparáty až po sportovní oblečení.

Soutěžit se bude od pondělí 23. března ve dvou věkových kategoriích (do 6 a do 12 let), přičemž technika zpracování výtvarného díla není nijak omezena. Děti mohou do soutěže své výtvory zasílat průběžně elektronickou formou na e-mailovou adresu jan.kobr@vls.cz, přičemž o úspěchu či neúspěchu bude rozhodovat ve dvou kolech veřejnost hlasováním na profilu Vojenských lesů a statků na sociální síti Facebook. Zde totiž státní podnik každé pondělí „vyvěsí“ výtvarná díla zaslaná v uplynulém týdnu (tj. do nedělní půlnoci), o jejich postupu do finále pak bude v dalších sedmi dnech rozhodovat veřejnost přidělením „lajku“ (1 like = 1 hlas), hlasování končí vždy další pondělí v okamžiku vystavení děl z dalšího týdne. Možnost zasílat díla končí poslední květnový den, následně se na Facebooku v týdnu od 8. do 14. června odehraje finále soutěže, v němž se střetnou tři nejúspěšnější díla z každého týdne, tedy 30 výtvorů v každé kategorii.
Ve třetím květnovém týdnu pak Vojenské lesy vyhlásí konečné výsledky, přičemž deset nejlepších v každé kategorii odmění věcnými cenami. Na vítěze bude čekat nevšední zážitková cena, kterou bude rodinný výlet na podzimní jelení říji v některé unikátní přírodní lokalitě ve správě státního podniku za asistence lesníků VLS i našich lesních pedagogů.
Přesné propozice, seznam cen a další podrobnosti najdete na našem dětském webu zde.

LES A RODINA
Velká výtvarná soutěž pro děti

Od kdy: 23. března 2020
Do kdy: 31. května 2020
Účastníci: mladší kategorie – děti do 6 let
starší kategorie – děti do 12 let
Téma: Les a rodina
Technika: Kresba volnou technikou
Kam s dílem: Obrázek oskenujte, nafoťte a pošlete na adresu: jan.kobr@vls.cz
Bližší info a úplná pravidla na: www.deti.vls.cz
Ceny:
1. místo výlet s celou rodinou za troubícími jeleny v říji
2. místo tablet
3. místo fotoaparát
4. místo dalekohled
5.– 10. místo cyklistický dres