Olšina se opět otevírá veřejnosti

Rekreační zařízení Vojenských lesů a statků, zasazené v nádherné přírodě okolo rybníku Olšina na Šumavě, otevře své brány návštěvníkům v pondělí 25. května.

Areál na břehu jednoho z nejvýše položených rybníků v republice nabízí veřejnosti celou škálu ubytovacích služeb, gastronomii v restauraci zaměřené především na tradiční českou kuchyni, sportoviště, zázemí pro pořádání firemních akcí i svateb, ale především úchvatnou panenskou šumavskou přírodu v okolí, která se teprve před několika lety otevřela veřejnosti po vyčlenění z vojenského újezdu Boletice. V pondělí rekreační zařízení v Chráněné krajinné oblasti Šumava začne po uzavření v rámci nouzového stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s pandemií COVID-19 opět nabízet návštěvníkům služby v plném rozsahu.

Především půjde o nabídku široké škály ubytování, z níž si vybere opravdu každý. Rekreační komplex totiž nabízí jak pobyty v hotelovém standardu, tak ubytování v několika typech rodinných chatek, ale také pronájem dvou vil pro větší skupiny. Pro ty, kteří při své výpravě na Šumavu mají jiné priority, než je ubytovací standard, je zde pak turistická ubytovna Šumava.

Od pondělí nabídne své plnohodnotné služby návštěvníkům také restaurace v přízemí hotelu Michala, která se zaměřuje na tradiční českou kuchyni, ale i šumavské krajové speciality. Ta otevře jak vnitřní prostory, tak i posezení na terase s výhledem na rybník Olšina i okolní přírodní scenérii.

K dispozici bude také zázemí areálu od dětského hřiště, přes tenisové kurty a minigolf až po hřiště na beach volejbal. V provozu bude také půjčovna lodiček pro projížďky na Olšině, i kol pro výpravy na šumavské cyklotrasy v okolí. Rybářům pak bude k dispozici také nedaleká vodní plocha rybníku Malá Olšina, který je návštěvníkům rekreačního zařízení vyhrazen pro sportovní rybolov.

Kontakty, více informací i ceníky a jídelní lístek najdete na www.olsina.cz.