VLS jsou partnerem „trosečnického“ Léta s Déčkem

Tradiční velká prázdninová hra veřejnoprávního dětského televizního kanálu bude probíhat také na informačních centrech VLS v Ralsku, Brdech a na Šumavě.

Velká prázdninová hra televizní stanice České televize Déčko, které tradičně probíhá od začátku července až do konce srpna po celé republice, letos bude mít trosečnické téma: Prázdninová plavba parníku Titán podle její legendy bohužel ztroskotala – a s ní i všichni kamarádi dětí z Déčka. Celá posádka uvízla na tajuplném ostrově a pryč se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku...
Děti, které se rozhodnou pomoci „déčkařským“ postavičkám, budou muset s pomocí mobilní aplikace hledat „kešky“ a také na prázdninových cestách po republice sbírat kódy z letáků, které budou umístěny v provozech na frekventovaných prázdninových lokalitách. A mezi místy, kde budou letáky k dostání, jsou také tři návštěvnická centra VLS.
V severních Čechách budou prázdninové kódy k dostání v srdci Ralska. Vydávat je bude informační středisko VLS v Hradčanech, o nějž se rozbíhá celá řada turistických a cyklistických tras touto unikátní přírodní oblastí, rozkládající se mezi Bezdězem a Ještědem. A také naučná stezka VLS Jeřáb vedoucí Hradčanskými stěnami, vybavená řadou dřevěných interaktivních herních prvků a „osazená“ geolokační hrou GEOFUN.
Na Příbramsku ve středních Čechách pak budou kódy k dostání v informačním středisku VLS Obecnice, na kraji nejmladší české Chráněné krajinné oblasti Brdy. Obecnice je nástupním místem na naučnou stezku vedoucí jednou z nejzajímavějších brdských přírodních lokalit v okolí vrchu Klobouček.
A deset dní po začátku prázdnin Vojenské lesy spustí výdej kódů také na Šumavě. V pátek 10. července se zde totiž otevře návštěvníkům nová naučná stezka VLS okolo rybníku Olšina a s ní také nové návštěvnické středisko v této lokalitě na Českokrumlovsku.
Více informací o velké letní dětské prázdninové hře Zachraň trosečníky najdete na www.zachrantrosecniky.cz.