Rybářství

Společnost VLS spravuje 446 ha vodních ploch a ročně produkuje cca 95 tun ryb.Dominuje produkce kapra, doplňkem je chov býložravých ryb, lína a dravých ryb. Divize Horná Planá produkuje pstruha duhového. Díky lokaci našich největších chovných rybníků (Olšina a Padrťské rybníky) v mimořádně čistých přírodních podmínkách mimo dosah intenzivní lidské činnosti, i vlastním technologiím chovu produkujeme ekologicky mimořádně hodnotné a chutné ryby.

Výkon rybářského práva provádíme na patnácti rybářských revírech u jednotlivých divizí. U devíti revírů je možnost zakoupení povolenky k rybolovu. Pět revírů je vyhlášeno jako chráněná rybí oblast sloužící k chovu násad lososovitých ryb a chráněných živočichů, např. perlorodka říční, rak říční a mihule potoční.

VLS provozují dvoje sádky – V Mirošově (Hořovice) a v Chvalšinách (H. Planá). Veřejnosti nabízíme v rámci divize Mimoň možnost sportovního rybolovu s trofejovými rybami systémem „Chyť a pusť“ a klasickými sportovními vodami.

Široké veřejnosti nabízíme možnost sportovního rybolovu v našich rybářských revírech a na hospodářských rybnících.

Divize Mimoň

Divize Horní Planá

Divize Plumlov

Divize Lipník nad Bečvou

Vojenské lesy a statky nabízejí veřejnosti prodej čerstvých ryb, pocházejících výhradně z čistých lokalit v naší správě. Nacházejí se v přírodních lokalitách a jsou napájeny přítoky, které na své cestě nepotkaly civilizaci. Na těchto rybnících hospodaříme ekologickým způsobem s vyloučením intenzivních chovných metod. To je společně s vyloučením civilizačních vlivů ve spádové oblasti těchto vodních ploch také důvodem, proč jsou ryby mimořádně zdravé a chutné. Maloobchodní prodej čerstvých ryb aktuálně nabízí Vojenské lesy na dvou místech v republice - na sádkách VLS ve Chvalšinách na Českokrumlovsku jsou v nabídce ryby z šumavských horských rybníků v naší správě, a také pstruzi z vlastních podnikových sádek, rybářství VLS v MIrošově na Rokycansku pak nabízí produkci ryb z Padrťských rybníků v Brdech. Více informací v odkazu níže.

PRODEJ RYB PRO VEŘEJNOST