Dětský den na Olšině: Největší oslava dětského svátku na Šumavě už příští týden

Tři desítky stanovišť s atraktivním programem budou příští čtvrtek 24. května čekat na malé návštěvníky v areálu rekreačního zařízení u rybníku Olšina nedaleko Horní Plané.

Tradiční Dětský den na Olšině, který se zde odehraje, je největší oslavou dětského svátku na Šumavě. Akci, na níž se sjíždí děti z celého Českokrumlovska, ale i z širšího okolí, pořádá státní podnik Vojenské lesy a statky ČR ve spolupráci s Újezdním úřadem VÚ Boletice a Střediskem obsluhy výcvikového zařízení Boletice. Program s ukázkami, sportovními hrami a tvořivými dílnami je určen pro školy, přístupný je však zdarma také veřejnosti.

Na děti v rámci Dětského dne na Olšině 2015 čekají tvořivé dílny, soutěže, skákací hrady a sportovní disciplíny na souši i na vodě, ale také prezentace záchranných složek, sokolníků, mysliveckých psů a dalších zvířat nebo ukázky vojenské, zemědělské i lesnické techniky. Návštěvníci budou moci zhlédnout také ukázky balonového létání či leteckých modelářů. Na stanovištích lesní pedagogiky si pak mohou vyzkoušet své znalosti přírody, připraveny budou také tvořivé dílny. Na stanovišti Dva divoši pak dětští návštěvníci získají řadu teoretických i praktických zkušeností, které potřebují pro přežití v přírodě. Na dětském dni se navíc představí jeden z nejúspěšnějších volejbalových týmu české historie - DUKLA LIBEREC. Družstvo, které je vítězem letošního českého poháru a několikanásobným národním mistrem z posledních let předvede dětem své umění a naučí je základům tohoto sportu.

Program vyvrcholí odpoledním opékáním buřtů.