Na ředitelství VLS vybírala porota nejlepší studentské dřevostavby

Šestičlenná odborná porota, ve které zasedl také ředitel VLS Josef Vojáček, v úterý v sídle VLS v Praze 6 vybírala ty nejlepší díla v letošním ročníku studentských návrhů dřevostaveb „Stavby s vůní dřeva.“

Vítěze, které porotci v jednotlivých kategoriíchzvolili, představí na slavnostním předání cen pořádající Nadace dřevo pro život11. září v Brně.

V letošním ročníku architektonické soutěže, jejímžtradičním partnerem jsou také Vojenské lesy a statky, se sešlo 51 studentskýchnávrhů dřevěných staveb. Do klání, jehož hlavním cílem je podpořit většívyužívání obnovitelných zdrojů ve stavebnictví, se přihlásilo 63 studentů z 10českých a slovenských fakult. Vítězové si pak rozdělí ceny v celkové hodnotě230 000 Kč.

„Dřevostavby v Česku nemají takovou tradici jako v jinýchevropských zemích. Investoři i architekti využívají dřevo ve stavebnictvídaleko méně, protože je často prostě nenapadne, že by mohlo jít z konstrukčníhoi designového hlediska o lepší volbu. Dlouhodobě podporujeme tuto soutěž,protože nastupující generaci tvůrců, kteří budou rozhodovat o podobě českéarchitektury, inspiruje tímto směrem,“ řekl ředitel VLS Josef Vojáček.

Zatímco o cenách odborné poroty, je od úterý již rozhodnuto,až do konce srpna může výsledky letošního ročníku klání Stavby s vůní dřeva,ovlivnit veřejnost. Hlasování veřejnosti probíhá on-line na www.StavbySVuniDreva.cz/hlasovani.