Slibný začátek čeští dřevorubci nevyužili

Nejlepším výkonem druhého dne mistrovství světa v Lillehammeru bylo osmé místo Martina Pňačka v kombinovaném řezu, zlaté kovy sbírali Slováci.

Druhý ze tří dnů prakticky uzavřel šance české reprezentace na vyšší mety v celkovém pořadí. Nejlepším výkonem dne byla osmá příčka Martina Pňačka v kombinovaném řezu a 15. místo Jindřicha Fazekaše při výměně řetězu. V třetí disciplíně dne, přesném řezu, však čeští reprezentanti skončili hluboko v poli poražených.

Solidními výkony se prezentoval mezi juniory Martin Švec, který drží díky tomu osmou průběžnou příčku. A nezapadla ani Martina Malzová. V ženské soutěži před finálovým odvětvováním drží mezi třinácti startujícími osmou pozici.

Skvělými individuálními výkony se naopak blýskli slovenští reprezentanti, kteří posbírali v jednotlivých disciplínách čtyři cenné kovy, včetně dvou zlatých. Už včera si světovým rekordem v přesném řezu zajistil zlatou Jaroslav Kukuc, dnes si Tomáš Kvasničák odnesl vítězství z kácení. A stříbro bral jeho týmový kolega Anton Jakubljak. Jaroslav Perverka k tomu navíc již od včerejška čekal, zda mu někdo nesebere třetí příčku z přesného řezu, což se nestalo a tak domů na Slovensko veze bronz. Slovensko tak drží sedmou průběžnou příčku mezi týmy, zatímco Česká republika je dvaadvacátá.
Zítra všechny závodníky čeká poslední disciplína – odvětvování, a také závod štafet. Pro český tým je to tak poslední šance, jak si zajistit dobrý výsledek v individuální soutěži, či pomocí týmového výkonu na štafetové dráze.