Čeští dřevorubci začali na světovém šampionátu slibně

První den je po úvodní disciplíně na mistroství světa v práci s motorovou pilou v Norsku Jindřich Fazekaš mezi profesionály dvanáctý a Martin Švec mezi juniory čtvrtý.

První den čekala na české reprezentanty u sportovní haly v Lillehammeru disciplína „Kácení.“ Nejlépe v ní obstál dřevorubec VLS z Mimoně Jindřich Fazekaš, který se svou pilou Husqvarna 576 XP obsadil 12. příčku průběžného pořadí profesionálů s 645 body. Na vedoucího Slovince Medena tak zatím ztrácí 13 bodů. Patnáctou příčku drží Martin Pňaček s 635 body, Hubert Barták s 555 body je po první disciplíně na 36. příčce.
Skvěle do soutěže juniorů vstoupil Martin Švec, s bodovým ziskem 646 bodů drží zatím čtvrtou příčku. A Martina Malzová se neztratila v ženské kategorii. Jejích 555 bodů jí zajistilo průběžné osmé místo v pořadí.
Excelentně si v Lillehammeru vede také „bratrská“ slovenská reprezentace, která dnes absolvovala výměnu řetězu, kombinovaný řez a přesný řez. Skvělé výsledky předvádí především Jaroslav Kukuc, kterého české publikum dobře zná jako pravidelného zahraničního účastníka každoročního mistrovství ČR, které pořádají Vojenské lesy na Skelné huti. Slovenský borec předvedl skvělý výkon především v přesném řezu, v němž vede průběžné pořadí s výjimečným bodovým ziskem 253 bodů, který má hodnotu světového rekordu.
Pokud by mu měl dnes prvenství někdo sebrat, doufejme, že to budou čeští reprezentanti, které čeká trojice disciplín, jež včera absolvovali Slováci.