Ralsko bikery nadchlo

Nádherný závěr seriálu Kolo pro život si užili v sobotu v Ralsku malí i velcí milovníci cyklistiky. Premiérového závodu v kulisách unikátní přírodní lokality ve správě Vojenských lesů se zúčastnilo 1571 závodníků.

Byl to poslední závod sezony a zároveň premiéra – v kulisách bývalého vojenského prostoru mezi Bezdězem a Ještědským hřebenem se mítink nejpopulárnějšího českého bikerského seriálu jel totiž úplně poprvé. Hostitelem 15ti stovek malých i velkých závodníků byly Vojenské lesy a statky ČR a lokalita, kde státní podnik hospodaří, bikery podle prvních ohlasů doslova nadchla.

Na tratě v lesích Ralska závodníci vyráželi z bývalé přistávací plochy na letišti Hradčany v srdci této přírodní lokality, kde pro ně organizátoři připravili bohatý doprovodný program. Jeho součástí byla také stan lesních pedagogů VLS, kteří se zde věnovali především malým závodníkům. Ti se zde dozvěděli mnoho informací o myslivosti, či práci dřevorubce, ale čekaly zde na ně i hry v podobě dřevěných puzzlí, skládaček a prohazovadel. Součástí programu v nafukovacím stanu s nápisem Vojenské lesy dětem byla však také výtvarná dílnička.

Péči lesních pedagogů Jana Kobra a Evy Zikmundové s jejich pomocníky Davidem a Terezou si tak uplynulou sobotu užila asi stovka malých cyklistů.