Pojď nám pomoci chránit lesy!

Vojenské lesy vyhlašují letní brigádu pro studenty lesnických škol. Shání lidi, kteří jim pomohou s vyhledáváním a vyznačováním stromů napadených kůrovcem.

V souvislosti s kůrovcovou kalamitou posilují Vojenské lesy a statky početní stavy svých lesníků o brigádníky. Aktuálně nabízejí letní brigády studentům lesnických učilišť, středních a vysokých lesnických škol, kteří dovršili 18 let věku. Brigádníky se základy lesnického vzdělání chtějí využít na terénní vyhledávání a vyznačování stromů napadených kůrovcem ve čtyřech českých lokalitách, které spravují. Jde o Brdy, Šumavu, Doupovské hory na Karlovarsku a severočeské Ralsko.
„Situace v těchto lokalitách je v současné době stabilizovaná, ale postup kůrovcové kalamity bude v tomto roce realitou. Kam, a v jaké míře se rozšíří, je zatím otázkou, ale my chceme mít jistotu, že jsme na ochranu našich lesů udělali maximum možného. Budeme rádi, když nám adepti lesnického povolání v tomto pomohou,“ vysvětlil ředitel VLS Petr Král.
Státní podnik se na studenty lesnických oborů proto obrací s výzvou, aby jim v rámci letních brigád pomohli ochránit před kůrovcovou kalamitou lesy ve správě Vojenských lesů a statků ČR. Nabízí jim od června do září 2019, minimálně však na 1 měsíc brigády v uvedených lokalitách. Za úkol budou mít terénní monitoring - vyhledávání a vyznačování stromů napadených kůrovcem s tím, že jim nabízí 100 až 120 korun hodinové mzdy (podle kvality výkonu).
„Vedle toho, že pomohou ochránit lesy, které jsou přírodním bohatstvím, o něž se zasadily generace českých lesníků, seznámí se také s prací v lesním provozu u společnosti, jež patří k nejrespektovanějším správcům lesních majetků. A možná i najdou budoucího zaměstnavatele,“ dodal ředitel VLS Petr Král.
Více informací poskytne vedoucí personálního oddělení VLS Miroslava Ferancová, tel.: +420 954 009 233, miroslava.ferancova@vls.cz