VLS spustily registraci na národní dřevorubecký šampionát

Devatenáctý ročník mistrovství ČR v práci s motorovou pilou proběhne 19. a 20. června tohoto roku tradičně na Skelné huti v Ralsku v rámci Lesnického dne V Ralsku. Registrovat se však můžete již dnes.

Zájemci o start na XIX. mistroství ČR v práci s motorovou pilou – Poháru VLS, se mohou již dnes registrovat do startovního pole. Soutěž, která je otevřená mezinárodní konkurenci a na níž v posledních letech startují i mezinárodní špičky tohoto sportu, proběhne tradičně v rámci Lesnického dne v Ralsku v pátek 19. a v sobotu 20. června 2020 v lesním areálu Skelná huť v Ralsku.
Dřevorubci se mohou hlásit do soutěže ve čtyřech kategoriích. Hlavní kategorií je souboj profesionálů, pro závodníky do 24 let je určena juniorská kategorie, v klání začátečníků se pak utkají ti, kteří se dosud neúčastnili dřevorubeckých soutěží nebo mají maximálně dvě účasti na těchto soutěžích. Týmová kategorie je pak určena tříčlenným mužstvům, jež lze sestavit napříč individuálními kategoriemi.
„Zájem o účast na šampionátu na Skelné Huti rok od roku roste. Těší nás, že je zájem o dřevorubecký sport na vzestupu, máme radost, že přibývá především mladých závodníků,“ uvedl vedoucí lesní výroby VLS Pavel Češka.
Atmosféra a divácká kulisa na Skelné huti láká také stále více špičkových závodníků z okolních evropských zemí. V loňském roce startovala na národním mistrovství hned čtveřice závodníků s titulem světového šampióna. Na koho se budou diváci moci těšit letos, bude jasné po 31. březnu, kdy je uzávěrka registrace do soutěží.