Návštěvnické středisko VLS na Olšině soutěží o Dřevěnou stavbu roku 2020

Pro stavbu, která bude dokončena v létě, můžete hlasovat ve veřejné anketě do středy 11. března v soutěžní kategorii Moderní dřevostavby – návrhy.

Včera se rozběhlo hlasování v aktuálním ročníku soutěže o Dřevěnou stavbu roku, jejíž součástí je také veřejná anketa. Jedno „želízko v ohni“ mají v soutěži také Vojenské lesy a statky ČR. Je jím dřevostavba návštěvnického střediska, které roste na šumavské Olšině a bude součástí projektu naučné stezky kolem rybníku Olšina.
Ve středisku bude umístěna interaktivní prezentace o přírodě na české i rakouské straně tohoto šumavského regionu i o jeho historii. „Středisko bude společným prostorem pro sdílení česko-rakouského společného přírodního a kulturního dědictví podle hesla, že, příroda nezná hranic. Plánujeme, že vedle individuálních návštěvníků bude sloužit také pro školení, edukativní programy a v neposledním případě i pro školní kolektivy,“ uvedl loni při zahájení stavby Ing. Rupert Fartaček. z rakouské destinační organizace Verein Waldschule Böhmerwald.
Jak naučná stezka, tak i návštěvnické středisko by se veřejnosti mělo otevřít ještě v průběhu letní hlavní sezóny.
Budeme Vám vděční, pokud ve veřejném hlasování náš projekt na Olšině podpoříte. Pro hlasování stačí kliknout na odkaz ZDE.