Do Ralska míří opět kompletní dřevorubecká špička

Na mistrovství republiky v práci s motorovou pilou, které proběhne v rámci Lesnického dne v Ralsku, se přihlásilo 54 závodníků, čtyři další přibydou z juniorského šampionátu.

Úřadující mistr republiky Jindřich Fazekaš, dřevorubec VLSpřímo z domácího Ralska, a s ním dvojice posledních národníchšampionů Josef Kučera a Martin Pňaček. A také úřadující juniorský mistr světaMartin Švec, coby naděje dřevorubeckého sportu, nebo naopak zkušený matadorHubert Barták, který se nominoval skvělými loňskými výsledky ve svých šedesátiletech na letošní mistroství světa v Lillehammeru. K tomu téměřkompletní slovenská špička v čele s Jaroslavem Kukucem, německýreprezentant Andreas Vollman, či „kácející hajná“ Martina Malzová.

Ti všichni se prezentovali na startovní listinu XVII.mistrovství ČR v práci s motorovou pilou – Pohár VLS, které proběhne v pátek22. a 23. června 2018 na Skelné Huti v rámci Lesnického dne v Ralsku 2018.

Celkem se nominovalo 54 závodníků ve třech kategoriích –profesionál, začátečník a junior. Čeká na ně v předletním Ralsku tradičně pětindividuálních disciplín (kácení, výměna řetězu, přesný řez, kombinovaný řez afinálové odvětvování), ale také divácky atraktivní týmová štafeta.

Seznam závodníků, plánky areálu a mapky i propozicedisciplín najdete ke stažení pod tímto článkem.