Dřevorubec VLS bodoval na slovenském šampionátu

Jaroslav Štelc z divize Plumlov obsadil v mezinárodní konkurenci sedmé místo

Dřevorubci VLS ladí před mistrovstvím ČR v práci s motorovou pilou, které se odehraje tradičně v režii vojenských lesů na Skelné huti v Ralsku 22. a 23. června, formu na domácích i zahraničních soutěžích. Mistrovství Slovenska v práci s motorovou pilou – Oravského Poháru 2018 se zúčastnil jediný reprezentant VLS, Jaroslav Štelc z divize Plumlov. Dosáhl vynikajícího výsledku, když se v celkovém pořadí umístil na 7. místě z 36 závodníků ze Slovenska, Česka a Polska. V jednotlivých disciplínách se umístil na 12. (kácení), 11. (výměna řetězu), 6. (kombinovaný řezu), 14. (řez na podložce) a 13. (odvětování) místě. V celkovém součtu mu to vyneslo 1 573 bodů. Nezbývá než pogratulovat za úspěšnou reprezentaci VLS na Slovensku.
Vítězství v Oravském Poháru 2018 získal Marek Lubas před stříbrným Jiřím Andělem a bronzovým Tomášem Kvasničákem.
Většina podnikových závodních dřevorubců, z nichž se rekrutuje také jádro národní reprezentace, pak ladila formu na Vltavském poháru, který proběhl první květnový víkend ve Štěchovicích. Mezi 44 závodníky ze tří zemí tak nechyběla čtvařice borců z VLS v čele s úřadujícím mistrem republiky Jindřichem Fazekašem a prvním vicemistrem Hubertem Bartákem, doplněná Jaroslavem Štelcem a Pavlem Češkou.
Jaroslav Štelc se zde blýsknul individuálním vítězstvím v kombinovaném řezu, Jindřich Fazekaš 3. místem v kácení a Pavel Češka stříbrnou pozicí v přesném řezu a bronzovou v kombinovaném řezu.