Mistr republiky Fazekaš vyhrál Husqvarna Challenge

Dřevorubec vojenských lesů z Ralska ladil formu před obhajobou národního titulu na národním šampionátu, který proběhne v rámci Lesnického dne v Ralsku v červnu na Skelné Huti.

Vltavský pohár aktuálně nejlepšímu českému závodníkovi Jindrovi Fazekašovi nevyšel, zato na druhém ročníku závodu Husqvarna Challenge v Ratajích nad Sázavou s přehledem dominoval. Dřevorubec VLS z lesní správy Břehyně zvítězil v absolutním pořadí kategorie Profesionál, když vyhrál soutěž v odvětvování, obsadil druhou příčku ve výměně řetězu a třetí pozice v kácení a kombinovaném řezu. Společně s Pavlem Češkou, druhým zástupce VLS v soutěži, tak získali pět individuálních medailí v jednotlivých disciplínách. Vedoucí lesní výroby VLS Pavel Češka si ve výměně řetězu vylepšil osobní rekord na 11, 25 sekundy a získal tak v této kategorii zlato.
Zajímavostí závodu pořádaného firmou Husqvarna Česko, která podstatně zvýšila jeho atraktivitu, bylo kácení přímo v lesním porostu. Na mistrovství republiky se naposledy kácelo v lesním porostu v roce 2009.