V Ralsku se představí „bavorská mašina“ Uli Huber - jeden z nejlepších dřevorubců světa

Dřevorubecký šampionát, který bude součástí Lesnického dne v Ralsku 2018, hlásí rekordní účast. Ve startovním poli je i absolutní mistr světa z předposledního MS ve Švýcarsku a úřadující německý šampion Uli Huber.

Rychlost a až strojová přesnost. To jsou hlavní přednosti jednoho z nejlepších dřevorubců planety Uliho Hubera, kterými se probil se svou motorovou pilou Stihl MS 460 Magnum v ruce tento rodák z horního Bavorska mezi absolutní světovou elitu v práci s motorovou pilou. Stalo se to na světovém šampionátu v práci s motorovou pilou ve švýcarském Brienzu, kde se Uli Huber pasoval bezchybným výkonem v závěrečné disciplíně „odvětvování“ definitivně na nejlepšího dřevorubce planety. Svým výkonem přispěl tehdy obřím dílem také německé reprezentaci k vítězství v týmové soutěži.

„Bylo to velmi vzrušující. Pamatuji, že mi nebylo dvakrát dobře od žaludku, ale adrenalin v krvi mě tlačil dopředu,“ vzpomíná Uli Huber.

Divácky atraktivní disciplína odvětvování je ostatně tradičně nejsilnější zbraní „bavorské mašiny,“ v níž se prosazuje rychlostí a minimem chyb. Pokud jej na Lesnickém dni v předchozích disciplínách jeho konkurenti pustí do trháku, těžko jej budou dohánět.
Uli Huber je reprezentantem bavorské rodinné lesnické tradice. V lesnictví před ním pracovalo osm generací jeho předků, sám světový šampion pečuje o zeleň obce Poing, která sousedí s předměstím bavorské metropole Mnichov.

Vedle německého reprezentanta se předposlední červnový víkend v Ralsku představí rekordní počet závodníků – do soutěže odstartuje ve všech kategoriích celkem jednašedesát borců a jedna žena – Marrtina Malzová.
Lesnický den v Ralsku, jehož součástí je také otevřené mistrovství republiky v práci s motorovou pilou, proběhne v sobotu 23. června v lesním areálu Skelná Huť u Mimoně. Vedle národního šampionátu dřevorubců se jeho návštěvníci mohou těšit na další nabitý program – od soutěží a lesní pedagogiky pro děti, přes juniorskou soutěž operátorů „vyvážeček,“ chovatelskou výstavu trofejí z aktuální lovecké sezóny či vystoupení trubačů a sokolníků až po dřevorubecké show STIHL Timbersport a Eurojackopu nebo výstavu lesnické a dřevozpracující techniky. Lesnický den v Ralsku, který pořádají Vojenské lesy a statky je největší oborovou lesnickou akcí pro veřejnost.
Více informací naleznete zde.