Seriál Běhej lesy finišoval v Boleticích

Letní počasí čekalo na Olšině na závodníky finálového mítinku letošního seriálu Běhej Lesy. Běžeckého závodu, který měl epicentrum v rekreačním zařízení VLS a běžel se šumavskými hvozdy ve správě vojenských lesníků, se zúčastnila téměř tisícovka runerů.

Běžci do šumavských lesů a hájů vyrazili na dvě dospělé tratě – kratší měřila 13 a ti nejdrsnější si troufli na dvacetikilometrovou trasu krásnou, ale drsnou přírodou, jejíž nejvyšší bod atakoval 1143 metrů. Při výběhu však byli odměněni výhledy na Kleť, rakouský Hochficht nebo Lipenskou přehradu.
Na děti pak v epicentru závodu u nejvýše položeného českého chovného rybníku čekaly dvě trati – pětisetmetrová a kilometrová.
První závodník do cíle na „třináctce“ dorazil za 54 minut a Jiří Mareš, chvíli po něm pak diváci tleskali i nejrychlejší ženě Nele Kuffnerové, která trať bez minuty zdolala za hodinu. Z dlouhé trasy se nejrychleji u Olšiny objevil Jaromír Hradecký (1:18:21 hodiny), první dámou cesty kolem Knížecího Stolce se zase stala Lenka Polachová (1:30:47).