Dřevorubci VLS zakončili sezonu úspěchem

Zástupci státního podniku přivezli z letošního posledního závodu, Vltavského Poháru, čtyři medaile z disciplín a bronz v celkovém pořadí.

Uplynulý víkend se dřevorubci VLS zúčastnili posledního letošního závodu a sezónu zakončili úspěšně v konkurenci 23 českých a 3 slovenských závodníků.
V kácení se za vítězným Martinem Pňačkem seřadili na stříbrné pozici verdoucí lesní výroby VLS Pavel Češka a na bronzové příčce Jaroslav Štelc. Nováček sportovního dřevorubectví z divize Plumlov, který v červnu na Skelné huti vybojoval překvapivě titul vicemistra republiky, i na Vltavském poháru potvrdil svůj rychlý vstup mezi národní špičku. Ve své silné disciplíně, kombinovaném řezu, se umístil na třetí pozici. Pavel Češka zase získal zlato v přesném řezu, kdy ziskem 247 bodů zaostal pouhých 6 bodů za světovým rekordem, jehož držitelem je s 253 body od srpnového mistrovství světa Slovák Jaroslav Kukuc.
Po čtyřech disciplínách se tak za bezkonkurenčně nejlepším slovenským závodníkem Matúšem Sitárikem seřadili na druhé pozici Pavel Češka a na čtvrté Jaroslav Štelc. Závěrečné odvětvování však tradičně s celkovým pořadím řádně zamíchalo. Zatímco Pavla Češku odsoudily čtyři chyby k pádu až na 13. příčku, Jaroslav Štelc, ačkoliv se také jedné chyby nevyvaroval, poskočil na výslednou třetí pozici a získal tak pro VLS bronzovou medaili.
Za VLS se soutěže zúčastnili i dva juniorští dřevorubci z divize Karlovy Vary, Marek Knotek a Josef Truhlář, kteří se umístili na 21., resp. 25. místě.
Vltavský pohár je jedním z nejprestižnějších tuzemských mítinků ve sportovní práci s motorovou pilou. Jeho výsledky se započítávají do nominačního boje pro účast v národní reprezentaci.

Kácení
1. Martin Pňaček
2. Pavel Češka (VLS)
3. Jaroslav Štelc (VLS)

13. Marek Knotek
24. Josef Truhlář

Výměna řetězu
1. Jan Anděl
2. Matúš Sitárik
3. Miroslav Dicse

7. Pavel Češka (VLS)
16. Jaroslav Štelc (VLS)
22. Marek Knotek (VLS)
24. Josef Truhlář (VLS)

Kombinovaný řez
1. Matúš Sitárik
2. Martin Pňaček
3. Jaroslav Štelc (VLS)

6. Pavel Češka (VLS)
21. Josef Truhlář (VLS)
25. Marek Knotek (VLS

Přesný řez
1. Pavel Češka (VLS)
2. Matúš Sitárik
3. Jaroslav Houha
...
9. Jaroslav Štelc (VLS)
16. Marek Knotek (VLS)
23. Josef Truhlář (VLS)

Odvětvování
1. Jiří Anděl
2. Martin Pňaček
3. Jiří Kadavý

10. Jaroslav Štelc (VLS)
20. Pavel Češka (VLS)
24. Marek Knotek (VLS)
25. Josef Truhlář (VLS)

Celkové pořadí
1. Martin Pňaček, 1 643 bodů
2. Matúš Sitárik, 1 630 bodů
3. Jaroslav Štelc (VLS), 1 605 bodů

13. Pavel Češka (VLS), 1 537 bodů
21. Marek Knotek (VLS), 1 278 bodů
25. Josef Truhlář (VLS), 1 090 bodů