„Strážáci“ opět bodovali na Zlatém lvu

Družstvo žen přivezlo z mezinárodní střelecké soutěže zlato, muži bronz. V individuální kategorii zvítězila Věra Bližňáková v kombinaci (samopal + pistole) i ve střelbě z pistole, Luděk Kollár skončil druhý v kombinaci.

Družstva zaměstnanců divize ostrahy a služeb VLS bodovala také na 27. ročníku mezinárodní střelecké soutěže Zlatý lev 2018, která se odehrála v pátek 19. a sobotu 20. října v Chebu. Uspěli tak v konkurenci třiadevadesáti družstev na prestižním mítinku, který probíhá jako otevřený armádní evropský šampionát.
Muži z řad strážní služby VLS se umístili na třetí příčce v kategorii kombinované střelby ze samopalu a pistole s nástřelem 521 bodů. Nejlepšího výsledku z tříčlenného pánského týmu dosáhl Luděk Kollár v kombinaci, v níž nástřelem 187 bodů vybojoval stříbrnou medaili a skončil na čtvrté příčce celkového bodování.
Excelentními výsledky se však prezentovaly především ženy. Konsolidovaným nástřelem 518 bodů vyhrály kombinaci, zvítězily také v soutěži střelby ze samopalu (274 bodů) a druhou příčku obsadily ve střelbě z velkorážní pistole.
Věra Bližňáková k tomu připojila dvě zlata v individuální soutěži (kombinace a střelba ze samopalu), Jaroslava Šulistová připojila se samopalem v ruce stříbro a bronz z kombinované střelby.
Divize ostrahy a služeb Vojenských lesů a statků (DOS) zajišťuje ostrahu a další služby zajišťuje ostrahu, zabezpečení vstupu a ochranu objektů Armády ČR, úklidové práce, zimní a letní údržbu komunikací a ostatních ploch, recepční službu, obsluhu tepelných zdrojů, obsluhu vodohospodářských zařízení a ostatní služby pro resort Ministerstva obrany ČR ve využívaných vojenských objektech, ale také v uvolněných nemovitostech a areálech. DOS tak dlouhodobě zajišťuje zaměstnanost v regionech v okolí výcvikových prostor, přičemž práci v řadách strážní služby často nalézají také armádní veteráni z mírových misí.