Báječní dřevorubci s pilou předvedli své umění

Víkend ve Skelné Huti v Ralsku již tradičně patřil dřevorubcům, kteří mezi sebou hledali toho nejlepšího. Akce, edukace, ale i možnost prohlídky strojů lesníků nebo techniky vojáků. To bylo lákadlo, na které dorazilo tisíce diváků.

Lesnický den v Ralsku prostě táhne. Tradiční a oblíbená akce letos uskutečnila již svůj 46. ročník. Vojenské lesy a statky připravily i letos akci, za kterou vyrazily tisíce návštěvníků. Hlavním bodem programu bylo už po dvaadvacáté mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou s podtitulem o Pohár VLS.

V součtu bodů po všech pěti disciplínách získal titul Mistra České republiky Petr Kodad, před Martinem Pňačkem a Jindřichem Fazekašem. Na „bednu“ se tak dostal kompletní česká profesionální reprezentace, která bude Českou republiku zastupovat na zářijovém mistrovství světa ve Vídni. Pořadí Juniorů, tj. závodníků, kteří v roce konání mistrovství dosáhli věku maximálně 24 let, ovládl Karel Krátký, druhý skončil Jan Anděl a na třetím místě je doplnil Martin Neuberg.

Pro malé i velké

Na své si přišli všichni, kteří v sobotu do Skelné Huti dorazili. Jen pro ně byly připraveny ukázky lesnické a další techniky, lesní pedagogiky, STIHL Timbersports show, výstava loveckých trofejí, přehlídka plemen loveckých psů a dalších aktivity. Samozřejmostí byla i prezentace Armády České republiky s třešničkou na dortu v podobě ukázky hašení lesního požáru pomocí vojenského vrtulníku. A své autogramy a zážitky rozdávala olympijská vítězka Eva Adamczyková.

Generální partnerem Lesnického dne v Ralsku je společnost TotalEnergies.