Ministerstvo obrany vypsalo výběrové řízení na nového ředitele VLS ČR

Ministerstvo obrany ČR vypsalo výběrové řízení na pozici ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky ČR. Uchazeči mohou přihlášky do tendru podávat do 3. února 2022.

Mezi požadavky na ředitele, který by měl z výběrového řízení vzejít je vysokoškolské vzdělání lesnického, ekonomického nebo právního zaměření, tříletá pracovní zkušenost na pozici ve vrcholovém managementu společnosti obdobného typu jako je VLS či pětiletá praxe oboru lesního hospodaření. Kandidát musí ze zákona splňovat také podmínky bezpečnostní prověrky na stupeň „tajné.“ Pokud ji nemá, musí ji do jednoho roku získat od NBÚ. Kompletní požadavky, informace, termíny a kontakty pro tendr na tuto pozici najdete v dokumentu pod článkem.
Bývalého ředitel Vojenských lesů a statků ČR Petra Krále odvolala ministryně obrany Jana Černochová ve středu 29 prosince z důvodu manažerského pochybení. Řízením podniku pověřila Ing. Ivo Dohnala, dosavadního ekonoma divize VLS Mimoň, který státní podnik vede do skončení výběrového řízení na funkci nového ředitele.