VLS letos obnoví velké akce pro veřejnost

LESNICKÝ DEN V RALSKU s národním šampionátem v práci s motorovou pilou, největší lesnická akce na Moravě ARMÁDA, LESNICTVÍ A MYSLIVOST NA LIBAVÉ nebo oblíbená šumavská akce pro nejmenší DĚTSKÝ DEN NA OLŠINĚ. Vojenské lesy a statky po dvouleté pandemické pauze plánují před létem obnovit většinu velkých akcí pro veřejnost, které tradičně pořádají.

Zároveň se státní podnik chystá představit na velkých oborových výstavních akcích letošního roku. Již v dubnu najdou výstavní stánek VLS návštěvnici na mysliveckém a lesnickém veletrhu SILVA REGINA, který se odehraje od 3. do 6. dubna na brněnském výstavišti. Od 25. do 30. srpna pak VLS budou prezentovat především svůj agrární podnikový program na ZEMI ŽIVITELCE v Českých Budějovicích.
Tradiční velké akce pro veřejnost, pořádané VLS, zahájí ve čtvrtek 26. května DĚTSKÝ DEN NA OLŠINĚ, akce, na které se tradičně prezentují také Armádní složky z jižních Čech, ale i řada dalších partnerů z tohoto šumavského regionu. Akce je určena především školním kolektivům.
V sobotu 11. června se pak na tradičním místě, v areálu Heřmánky u Potštátu, odehraje akce ARMÁDA, LESNICTVÍ A MYSLIVOST NA LIBAVÉ. Také zde se představí armádní složky z regionu, a vedle celé řady dalších programových lákadel bude součástí programu tradičně výstava trofejí z okolní honitby, jež je domovinou nejkvalitnější populace jelena evropského v tuzemsku.
O víkend později, v sobotu 18. června odstartuje dvakrát odložený 44. ročník LESNICKÉHO DNE V RALSKU, tradičně největší tuzemská lesnická událost pro veřejnost, která se koná v areálu Skelná huť u Mimoně. Součástí akce bude také tradičně mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou. Dřevorubecký šampionát začne už v pátek a půjde letos již o jubilejní dvacátý ročník soutěže, která je otevřena také zahraniční konkurenci.

Předběžné kalendárium VLS

  1. - 6. dubna: VLS na výstavě Silva Regina, Brněnské veletrhy a výstaviště
    26. května: Dětský den na Olšině, Resort Olšina
    11. června: Armáda, lesnictví a myslivost na Libavé, areál Heřmánky u Potštátu
    17. – 18. června: Lesnický den v Ralsku, areál Skelná huť v Ralsku
    25. - 30. srpna: VLS na Zemi živitelce, Výstaviště České Budějovice