Zemědělci VLS opět prezentovali své BIO produkty na Karlovarsku

Tradiční Chovatelský den VLS nalákal stovky návštěvníků na jídlo z produkce ekologického zemědělství podniku, techniku i atrakce pro děti

Pátek 14. září patřil u Vojenských lesů a statků tradiční prezentaci zemědělské divize podniku na farmě Malý Hlavákov v Doupovských horách. Veřejnosti se zemědělci prezentovali výstavou skotu, ochutnávkami jídel z BIO hovězího masa a i prodejem pro domácí kuchyni. Vedle podnikové agrární výroby, která hospodaří zcela v režimu ekologického zemědělství a specializuje se chov masných plemen a výrobu mléka, se na farmě VLS představili pod záštitou kraje regionální producenti z Karlovarska a včelaři. Především pro všechny malé i velké kluky, ale také pro farmáře, byla určena výstava zemědělské techniky. Na děti čekali koně a skákací hrad, na všechny, kdo měli dost síly natáhnout tětivu, pak soutěž v lukostřelbě. A kdo nestřílel, mohl otestovat svůj talent pro povolání obchodníka se skotem v soutěži, v níž se odhadovala váha vystavených exemplářů masných plemen.
Především se na hlavákovské farmě ale ochutnával tradičně vynikající hovězí guláš a také steaky. A komu zachutnalo, mohl si nakoupit BIO hovězí pro domácí kulinářské pokusy.
Divize zemědělské výroby VLS ČR hospodaří na šesti a půl tisících hektarech zemědělské půdy v rámci tří zemědělských správ v chráněné oblasti Šumava, v Oderských vrších a právě na Karlovarsku. Ročně na trh mimo jiné dodá 1,3 milionu litrů mléka v BIO kvalitě.