Oderská mlýnice měla úspěch, teď je na řadě Ralsko

Jedinečný cyklistický zážitek z oderského závodu Kolo pro život u vojenského újezdu Libavá si letos odvezlo 1451 účastníků. Především na děti v cíli čekali také lesní pedagogové VLS. Seriál, jehož partnerem je náš podnik, teď zamíří do finále v Ralsku.

Předposlední, čtrnáctý díl seriálu Kolo pro život zamířil 22. září na Moravu do těsného sousedství vojenského újezdu Libavá, na legendární Oderskou Mlýnici České spořitelny, která letos oslavila svým osmnáctým ročníkem plnoletost. Vojenské lesy a statky, které jsou partnery cyklistického seriálu, se v nabité a tepající atmosféře rekreačního střediska Spálovský mlýn v rámci bohatého doprovodného programu prezentovaly lesní pedagogikou VLS. Pod nafukovacím stanem s ježkem měly děti i jejich rodiče možnost dozvědět se něco o lesní zvěři, stopách a trofejích. Připraven byl i koutek s pastelkami, kde mohli malí návštěvníci vybarvovat, ale také luštit různé hlavolamy s lesní tématikou. Na vedlejším stanovišti se pak děti seznamovaly s prací dřevorubce a motorovou pilou. Kromě lesních pedagogů z místní divize VLS v Lipníku nad Bečvou se na zajištění programu podílely také studentky SLŠ Hranice.
Seriál Kolo pro život teď zamíří do svého letošního velkého finále, které bude hostit severočeská divize VLS v bývalém vojenském prostoru v Ralsku. V sobotu 29. září vyrazí totiž bikeři na trasy, které vedou nádhernou přírodou borových lesů a rybníků v této unikátní domovině vlků a zubrů mezi Bezdězem a Ještědským hřebenem, kterou spravují vojenští lesníci z Mimoně.