Aktuální stav stezky: Bez obtíží. Více informací

Mokřad

Překročíme několik potůčků a dostaneme se ke zvýšené vyhlídce s výhledy do rašelinišť s osamocenými stromy. Pokračujeme po stezce a potkáme rozhlednu dobrodruhů, ke které se dostaneme po kůlech, nebo třeba budku „pro ptáky", v té můžeme posedět a vychutnat si přírodu a výhledy. Stezka pokračuje okolo vrbových porostů směrem k potoční nivě dalšího přítoku a následně vstoupíme do lesa.

Délka úseku: 984 m, Po dřevěném chodníku: 877 m, Po pěšině: 107 m

Vyhlídka

Zvýšená část dřevěné stezky umožňuje výhledy do stoupajícího rašeliniště na severu s ojedinělými stromy, či do zarostlých břehů rybníku Olšiny. Konstrukce lávky je dřevěná z trámů a dřevěných fošen, jedná se o obdobu běžné stezky. Doplněna je o zábradlí a zavětrování. Na zvýšenou platformu se dostaneme pomocí schodů.

Most "Bobří hráz"

Most propojuje břehy rybníka v severní části u přítoku. Vzhled mostu byl inspirován bobří hrází a je tak opláštěn otesanými větvemi a kmeny stromů. Nová konstrukce je jednoduchá dřevěná trámová a vychází z konstrukce dřevěných chodníků.

Ptačí vyhlídka

Dřevěná ptačí budka s posezením, která umožní podívat se každému návštěvníkovi na svět z "perspektivy ptačí". Do budky se dostaneme stoupající lávkou se zábradlím.

Rozhledna dobrodruhů

Kousek od stezky je zaražený kmen s žebříkem a strážním košem, na který může vylézt každý z dobrodružných turistů. K rozhledně se dostaneme přes "kůlovou mokřadovou stezku".